Prohlédněte si nové recenze od spokojených zákazníků.

Radimovi i Tomášovi už jsme pomohli s vyřízením dotace.

Článek

Oprav dům po babičce – zkušenosti

Váháte, jestli se pustit do opravy starého domu, nebo ho raději zbourat a začít tzv. na zelené louce? Nejste si jistí, na co vše můžete žádat v rámci dotačního programu Oprav dům po babičce? Zajímají vás zkušenosti těch, kteří rekonstruují starý dům? Vše podstatné se dozvíte na následujících řádcích.

Je lepší rekonstruovat, nebo dům zbourat a postavit nový?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží, jaký máte k domu vztah, jaké je jeho stáří, jeho dispozice a především v jakém je technickém stavu. Pokud ve špatném (např. narušená statika, výrazná vlhkost) je rozumnější demolice a následně výstavba nového domu. Musíte ale počítat s výraznými náklady na demolici a ekologické zlikvidování odpadu.

Jestliže jsou základy a konstrukce domu v dobrém stavu, není problém s vlhkostí a nemáte velké námitky ohledně vnitřní dispozice, rekonstrukce bývá levnější (a někdy i rychlejší). Vždy ale musíte počítat s tím, že se během rekonstrukce mohu objevit skryté problémy, se kterými jste na začátku nepočítali, a budou znamenat vícenáklady. V celku často lidé v diskuzních fórech nakonec přiznávají, že kdyby věděli, co všechno bude rekonstrukce znamenat, raději by do toho nešli a volili demolici a výstavbu nového domu.

Výhodné je, že peníze z dotačního programu Oprav dům po babičce získáte nejen v případě opravy, ale také když se rozhodnete pro demolici a budete stavět nový dům. Konkrétně je v podmínkách programu uvedeno: 

Na opatření realizovaná na stavbě nového rodinného domu umístěného na místě původního, žadatelem odstraněného rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci lze žádat za stejných podmínek jako v případě stávajících rodinných domů, a to za předpokladu, že energeticky vztažná plocha nového rodinného domu nepřekročí 350 m² a k odstranění původní stavby došlo bezprostředně a v souvislosti s přípravou stavby nového domu.

Na co lze v rámci dotačního programu Oprav dům po babičce žádat?

Primárně je dotace určena na zateplení, což zahrnuje výměnu otvorových výplní, zateplení střechy, stropu, podlah a vnější obálky domu. Rovněž můžete získat peníze na instalaci stínicí techniky s pohyblivými prvky, na nový kotel/kamna/tepelné čerpadlo, fotovoltaický systém, přípravu teplé vody/solární ohřev, řízené větrání s rekuperací, zelenou střechu, využití tepla z odpadní vody, na pořízení nádrže na dešťovou vodu a na nákup nabíjecí stanice pro elektromobil. Kromě výše uvedeného získáte i příspěvek na vypracování projektové dokumentace.

Mám jistotu, že peníze z dotace získám?

Když budete administrativu řešit přes nás, garantujeme vám, že peníze z dotace skutečně získáte. Kromě projektové dokumentace zpracováváme energetický posudek, takže budete přesně vědět, kolik peněz získáte. Máme za sebou stovky úspěšně vyplacených realizací.

Co si při rekonstrukci hlavně ohlídat?

Podle zkušeností těch, kteří se pustili do větší opravy starého domu (ať již zděděného po babičce nebo koupeného od cizích lidí) se vyplatí především:

Recenze našich klientů, kteří žádali o dotaci z programu Oprav dům po babičce

Pan Martin Čapek se o naší firmě dozvěděl na internetu.

Už z minulosti jsem měl vyměněná okna a dveře a pak, když se objevila možnost získat dotaci, rozhodl jsem se dům i zateplit, a ušetřit tak ještě více na energiích. Byl jsem rád, že firma za mě vyřešila jak vyřízení dotace, tak i tu stavební část. Zateplovala se fasáda, strop a část střechy. Hotovo bylo zhruba do měsíce.

Upřesnil Martin Čapek.

Akce!

Když se stejně jako pan Čapek rozhodnete svěřit realizaci zateplení nám, vyřízení dotace máte zdarma.

Zajímají vás zkušenosti dalších zákazníků? Podívejte se na recenze.

Pomůžeme i vám s vyřízením dotace!

Máme v týmu 25 projektantů, 16 energetických specialistů, 10 zaměřovačů a 15 technických poradců. Navíc zajistíme i samotnou realizaci rekonstrukce.